برگزاری جلسات کمیته فنی همایش نوزدهم

در راستای ارزیابی واحدهای متقاضی دریافت گواهینامه و تندیس های ملی نوزدهمین همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان تاکنون هشت جلسه کمیته فنی برگزار شده است.

 

در راستای ارزیابی واحد های متقاضی دریافت گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، ضمن بررسی مدارک هر بنگاه اقتصادی توسط کارشناسان مربوطه، گزارشی از نحوه عملکرد واحد متقاضی آماده و جلساتی با عنوان جلسات کمیته فنی ارزیابی واحدهای متقاضی با حضور دستگاه های دولتی و خصوصی متشکل از نمایندگانی از سازمان ملی استاندارد ایران، بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، وزارت اقتصاد و امور دارایی، اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی، انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان ، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای نهایی نمودن امتیاز کسب شده گواهینامه و تندیس بنگاه برگزار می شود. 

در این جلسه گزارشی از روند فعالیت هر شرکت توسط کارشناسان بررسی کننده آماده  و ارائه می شود سپس اعضای جلسه دیدگاه ها و موارد مدنظر را راجع به شرکت متقاضی بیان می نمایند و بنگاه نیز در صورت وجود مدارک تکمیلی از عملکرد خود دفاع می کند.
نتایج ارزیابی کمیته فنی پس از طرح در شورای سیاست گذاری اعطای گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان مشخص و اعلام خواهد شد.
در همین راستا تا کنون 8جلسه کمیته فنی در حوزه های کاری مختلف برگزار شده است که در زیر به آن اشاره می شود:

- اولین جلسه در تاریخ چهارشنبه 1398/10/04 برگزار شد که در این جلسه، پرونده 9 بنگاه اقتصادی متقاضی گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، در حوزه دفتر نظارت بر محصولات غیرفلزی و دفتر نظارت بر خدمات رسیدگی شد. شرکت های مورد بررسی در این جلسه در حوزه ی ارائه محصولات پتروشیمی و فرآورده های نفتی، تولید لاستیک،خدمات مسافرت ریلی، خدمات هتلداری و خدمات مسافرتی فعالیت می نمودند.

- جلسه دوم و سوم مورخ یکشنبه 9 دی ماه در محل در سالن کوثر سازمان حمایت برگزار گردید. در این جلسه ، اعضای کمیته متشکل از گروه ارزیابی از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، نمایندگانی از سازمان ملی استاندارد ایران ، نماینده انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان ، وزارت صمت ، وزارت جهاد کشاورزی ، اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران ، وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و نیز نمایندگان شرکت های متقاضی حضور داشتند.در جلسه دوم؛ پرونده 4 بنگاه اقتصادی متقاضی دریافت گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان که در زمینه انواع شوینده ، تولید دارو بیماریهای خاص و انواع دارو فعالیت دارند ، مورد بررسی قرار گرفت. در سومین جلسه کمیته فنی نیز ؛ پرونده 2 بنگاه اقتصادی فعال در زمینه تولید نرم افزارهای مالی و اداری و حسابداری ، اتوماسیون و .... مورد بررسی قرارگرفت.

- چهارمین و پنجمین جلسه این کمیته در خصوص بررسی شرکت های متقاضی در حوزه فعالیت دفتر نظارت بر کالاهای غیر فلزی و دفتر نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی برگزار گردید. این جلسه در روز چهارشنبه مورخ 11 دی ماه، با حضور اعضای این کمیته متشکل از گروه ارزیابی از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، نماینده وزارت صنعت،معدن و تجارت، نمایندگان وزارت اقتصاد و امور دارایی، نماینده سازمان ملی استاندارد، نماینده وزارت تعان،کار و رفاه اجتماعی، نماینده بانک مرکزی، نمایندگان شرکت های متقاضی و اعضای دبیرخانه سیاست گذاری و اجرایی همایش در محل سالن کوثر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برگزار شد. در جلسه چهارم، پرونده 2 بنگاه اقتصادی متقاضی گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، در حوزه دفتر نظارت بر کالاهای غیر فلزی رسیدگی شد. شرکت های مورد بررسی در این جلسات در حوزه ی تولید انواع محصولات پتروشیمی،پلی اتیلن و لوله و اتصالات پی وی سی فعالیت می نمودند. در پنچمین جلسه نیز پرونده 5 بنگاه اقتصادی در حوزه دفتر نظارت بر محصولات فلزی مورد بررسی قرار گرفت. شرکت های مورد بررسی در این جلسه در زمینه انواع سیم وکابل و مفتول، لوله و اتصالات و شیرالات چدنی، تراکتور کشاورزی، کولر آب و بخاری فعالیت دارند.

- جلسه ششم روز چهارشنبه مورخ 18 دی ماه با حضور نمایندگان مدعو برگزار گردید که طی آن به پرونده 6 بنگاه اقتصادی متقاضی گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، در حوزه دفتر نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی رسیدگی شد. شرکت های مورد بررسی در این جلسه در حوزه ی تولید اجاق گاز، کلید و پریز، انواع سیم و کابل، یخچال و فریزر خانگی، لوازم خانگی سرمایشی و گرمایشی، باتری های استارتر،صنعتی،ساکن و ... فعالیت می نمودند

- جلسات هفتم و هشتم: این جلسات نیز همانند جلسات گذشته با حضور اعضای کمیته و نمایندگان شرکت های متقاضی در سال کوثر سازمان حمایت در تاریخ یکشنبه 1398/10/22 برگزار گردید. طی برگزاری هفتمین جلسه، به پرونده 5 بنگاه اقتصادی متقاضی گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، در حوزه دفتر نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی رسیدگی شد. شرکت های مورد بررسی در این جلسه در حوزه ی تولید انواع روغن های خوراکی، پروتئین سویا و زعفران فعالیت می نمودند. در هشتمین جلسه نیز پرونده 2 بنگاه اقتصادی در حوزه دفتر نظارت بر شبکه های توزیعی و اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت. شرکت های مورد بررسی در این جلسه در زمینه توزیع داروهای دامی و ارائه خدمات آموزشی بصورت آنلاین فعالیت دارند.

در زیر تصاویری از جلسات فوق را مشاهده می کنیم: