کمیته فنی نهم و دهم

بررسی شرکت های فعال در حوزه کالاهای غیر فلزی و خدمات

 

نهمین جلسه کمیته فنی ارزیابی شرکت های متقاضی به ریاست معاونت کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برگزار گردید.

در ادامه روند ارزیابی شرکت های متقاضی دریافت گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان نهمین جلسه کمیته فنی در حوزه دفتر نظارت بر کالاهای غیر فلزی سازمان حمایت برگزار گردید. این جلسه در تاریخ یکشنبه 14 بهمن ماه، با حضور اعضای این کمیته متشکل از گروه ارزیابی از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، نماینده وزارت صنعت،معدن و تجارت، نمایندگان وزارت اقتصاد و امور دارایی، نماینده اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، نماینده وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، نمایندگان شرکت های متقاضی و اعضای دبیرخانه سیاست گذاری و اجرایی همایش در سالن کوثر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برگزار شد.

در این جلسه، به پرونده 3 بنگاه اقتصادی متقاضی گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، فعال در حوزه ذکر شده( محصولات غیرفلزی) رسیدگی شد. شرکت های مورد ارزیابی در زمینه تولیدات مبلمان و پارتیشن اداری، فوم های پلیمری و سموم کشاورزی و دامی به فعالیت می پردازند.

مدیران عامل و نمایندگان مطلع شرکت های مورد ارزیابی با حضور در جلسات کمیته فنی به سوالات اعضای جلسه پاسخ داده و توضیحاتی را پیرامون فعالیت شرکت خود ارائه می نمایندو

در فرآیند ارزیابی، ابتدا تقاضاهای رسیده، توسط کارشناسان تخصصی، بررسی شده و در کمیته های تخصصی، با شاخص های در نظر گرفته شده در آیین نامه اعطای گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، تطبیق داده می شود.

کمیته فنی ارزیابی از واحدهای اقتصادی(جلسه دهم)

در ادامه روند بررسی پرونده شرکت های متقاضی دریافت گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان دهمین جلسه کمیته فنی برگزار گردید

جلسات کمیته فنی با هدف بررسی و ارزیابی واحدهای متقاضی دریافت گواهینامه و تندیس در محل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برگزار می شود، که در روز چهارشنبه هفته گذشته هفتمین جلسه از آن برگزار گردید.

این جلسه در روز یکشنبه 14 بهمن ماه 1397 ، با حضور اعضای این کمیته متشکل از گروه ارزیابی از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، نماینده بانک مرکزی، نماینده وزارت اقتصاد و امور دارایی، نماینده وزارت صنعت،معدن و تجارت، نمایندگان شرکت های متقاضی و اعضای دبیرخانه سیاست گذاری و اجرایی همایش در محل سالن کوثر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برگزار شد.

در دهمین جلسه پرونده 6 بنگاه اقتصادی متقاضی گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان در حوزه خدمات مورد بررسی قرار گرفت. شرکت های مورد بررسی در این جلسه در زمینه ارائه خدماتی از قبیل اراده خدمات پس از فروش کالاهای خانگی و تجهیزات کامپیوتری، خدمات سیستم های تهویه متبوع، جابجایی مسافران ریلی،خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی دارند.

در این جلسه گزارشی از نحوه فعالیت شرکت و جدول امتیازات کسب شده بر اساس آئین نامه اعطای گواهینامه و تندیس توسط کارشناس مربوط به اعضای جلسه ارائه می شود و سپس اعضای جلسه سوالات و اطلاعات بیشتر را از مدیرعامل یا نماینده مطلع شرکت مورد ارزیابی که در جلسه حاضر است مطرح می نمایند تا پاسخ های لازم ارائه شود.

تصاویر جلسه نهم

تصاویر جلسه دهم