جلسات سوم شورا و پنجم و ششم کمیته فنی

سومین جلسه شورای سیاست گذاری و پنجمین و ششمین جلسات کمیته فنی در تاریخ 97.11.07 برگزار گردید.

 

سومین جلسه شورای سیاست گذاری اعطای گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان

سومین جلسه شورای سیاست گذاری اعطای گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان در تاریخ 1397/11/07 در سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان برگزار شد.
هر ساله به مناسبت روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، همایشی با موضوع تجلیل از واحد های اقتصادی حامی حقوق مصرف کنندگان برگزار می شود. در این همایش به شرکت هایی که در زمینه رعایت حقوق مصرف کنندگان، امتیاز مورد نظر در آیین نامه ذیربط را کسب نموده باشند، گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان اعطا می شود که تا کنون 17 دوره از این همایش برگزار و مقدمات برگزاری هجدهمین دوره از این همایش در اسفند ماه سال جاری در حال آماده سازی است. 
پیرو برگزاری جلسات پیشین شورا و طرح موضوعاتی از قبیل بررسی اصلاحات انجام شده در آئین نامه اعطای گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، با دعوت سازمان حمایت از اعظای شورای سیاست گذاری سومین جلسه شورا برگزار گردید. 
در سومین جلسه شورای سیاست گذاری اعطای گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان که با حضور عباس تابش معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان برگزار گردید، موضوعاتی از قبیل تعیین تعداد تندیس های اعطایی به شرکت های برتر مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت. هر کدام از اعظای جلسه نظر خود را راجع به موضوع مورد نظر اعلام داشتند.
عباس تابش ریاست سازمان حمایت مصرف کنندگان با تاکید بر این که بررسی شرکت های متقاض دریافت گواهینامه و تندیس می بایست با دقت خاصی مدنظر قرار گیرد، از اعضای کمیته فنی ارزیابی واحدهای متقاضی نیز خواستار نظارت دقیق بر پرونده های شرکت های متقاضی بود .
این جلسه که راس ساعت 7صبح یکشنبه مورخ 1397/11/07 در محل سالن جلسات کوثر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برگزار گردید؛ علاوه بر ریاست سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، معاون توسعه مدیرت و منابع، معاون نظارت بر کاهای سرمایه ای و خدمات، معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه های توزیعی و اقتصادی، معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات، مدیر کل دفتر هماهنگی امور استانها (دبیر همایش) و مدیر کل دفتر بررسی های اقتصادی حضور داشتند.
شایان ذکر است در جلسه مذکور اعضای شورای سیاست گذاری اعطای گواهینامه و تندیس از سازمان های برنامه و بودجه کشور، بانک مرکزی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان غذا و دارو، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت اقتصاد و امور دارایی، سازمان استاندارد ایران و انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان حضور داشتند و در خصوص مباحث مطروحه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
همچنین پس از برگزاری جلسه فوق پنجمین و ششمین جلسه کمیته فنی ارزیابی واحدهای متقاضی دریافت گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان برگزار گردید.

پنجمین جلسه کمیته فنی ارزیابی واحدهای متقاضی

در راستای ارزیابی واحدهای اقتصادی متقاضی دریافت گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان پنجمین جلسه این کمیته در خصوص بررسی شرکت های متقاضی در حوزه فعالیت دفتر نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی برگزار گردید.، این جلسه در روز یکشنبه مورخ 07 بهمن ماه، با حضور اعضای این کمیته متشکل از گروه ارزیابی از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، نماینده وزارت صنعت،معدن و تجارت، نمایندگان وزارت اقتصاد و امور دارایی،نماینده انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان،نماینده سازمان ملی استاندارد،نماینده وزارت تعان،کار و رفاه اجتماعی،نماینده سازمان برنامه و بودجه کشور،  نمایندگان شرکت های متقاضی و اعضای دبیرخانه سیاست گذاری و اجرایی همایش در محل سالن کوثر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برگزار شد.
در این جلسه، به پرونده 6 بنگاه اقتصادی متقاضی گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، فعال در حوزه ذکر شده که در زمینه ارائه محصولات ماشین آلات و لوازم خانگی،فلزات،مصالح ساختمانی رسیدگی شد.
پنجمین جلسه کمیته فنی به ریاست معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت راس ساعت 8صبح آغاز و تا ساعت 12 ادامه یافت. 

ششمین جلسه کمیته فنی

جلسه ششم کمیته فنی بررسی پرونده متقاضیان در یکشنبه، 07 بهمن ماه 1397 ، با حضور اعضای این کمیته متشکل از گروه ارزیابی از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، نماینده بانک مرکزی، نماینده وزارت اقتصاد و امور دارایی، نماینده انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان،نماینده سازمان ملی استاندار ایران نمایندگان شرکت های متقاضی و اعضای دبیرخانه سیاست گذاری و اجرایی همایش در محل دبیرخانه اعطای گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، واقع در سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برگزار شد.
در ششمین جلسه نیز پرونده 4 بنگاه اقتصادی متقاضی گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان در حوزه دفتر نظارت بر خدمات مورد بررسی قرار گرفت. شرکت های مورد بررسی در این جلسه در زمینه ارائه خدماتی از قبیل جابجایی مسافران ریلی، خدمات هتل، خدمات مسافرت هوایی جهانگردی و گردشگری و خدمات پس از فروش لوازم خانگی و صوتی و تصویری فعالیت دارند.
در این جلسه گزارشی از نحوه فعالیت شرکت و جدول امتیازات کسب شده بر اساس آئین نامه اعطای گواهینامه و تندیس توسط کارشناس مربوط به اعضای جلسه ارائه می شود و سپس اعضای جلسه سوالات و اطلاعات بیشتر را از مدیرعامل یا نماینده مطلع شرکت مورد ارزیابی که در جلسه حاضر است مطرح می نمایند تا پاسخ های لازم ارائه شود.