جشنواره ملی حاتم

ششمین گردهمایی مسئولین دولت و مدیران بنگاه های برتر اقتصادی ایران

 

با همکاری وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران، وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد توسعه اقتصاد دانش­ بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پس از برگزاری پنج اجتماع عظیم صنعتی و اقتصادی با موضوع توانمندسازی اقتصاد ملی، در نظر است ششمین گردهمایی بزرگ مسئولان دولت و مدیران بنگاه­ های برتر اقتصاد ایران با عنوان جشنواره ملی حاتم(حمایت از تولید ملی) آذر ماه سال جاری در مرکز همایش­ های بین­ المللی صدا و سیمای ج. ا. ا برگزار گردد.

 

جشنواره ملی حاتم در نظر دارد مطابق آسیب شناسی های انجام شده در سلسله رویدادهای پیشین که توسط کمیته های علمی و شوراهای عالی رویداد رصد گردیده است ضمن دعوت از چهره های شاخص دولت، مجلس، قوه قضاییه و نمایندگان تشکل های صنعتی و اقتصای معتبر ملی با شناسایی قوانین، آیین نامه ها، بخشنامه ها و دستورالعمل هایی که بدون انجام کارشناسی جامع به اقتصاد و صنعت کشور تحمیل شده است و از طریق افزایش بوروکراسی و پیچیده نمودن فضای کسب و کار به بنگاه های اقتصادی کشور آسیب وارد نموده  است از شیوه های ممکن ورود نموده و در اصلاح و بهبود آن ها بکوشد.

لازم به توضیح است در جشنواره کشوری حاتم ( حمایت از تولید ملی ) تلاش شده است با شناسایی تمامی نهادهایی که به عنوان متولی در گلوگاه های تولید و کسب و کار جایگاه ویژه دارند دعوت گردد تا با معرفی نماینده و حضور در جلسات شوراهای  راهبری با آسیب هایی که از نقش آفرینی ناصحیح میتواند بر تولید ناخالص ملی کشور  ایجاد نمایند آگاهی یابند و با اثرگذاری بر نقاط بهبود سازمان خود بتوانند حاکمیت صحیح بر حوزه اقتصاد ایجاد نمایند  .

رویداد جشنواره کشوری حاتم که با حضور حداکثری مسئولان نظام و مدیران برندهای برگزیده صنعت و اقتصاد ایران از ۳۱ استان کشور و با مشارکت دولت و مجلس برگزار خواهد شد، در نظر دارد با تمرکز بر محور ارزیابی نقش،‌ جایگاه و  توانمندی ­های بالقوه و بالفعل سازمان­ های ملی و نیز بنگاه ­های اقتصادی ایرانی در افزایش تولید ناخالص داخلی  نسبت به معرفی و تجلیل از مدیران  ارزش­ آفرین کشور در بخش­ های خصوصی و دولتی اقدام نماید.

از برگزیدگان که صلاحیت­ و شایستگی ایشان در همراهی با کشور در مقاطع خطیر و حساس اقتصادی بر مبنای اسناد بالادستی و سیاست­ های ابلاغی اقتصاد مقاومتی بواسطه اسناد مثبته و مشاهدات عینی احراز گردد، در قالب اعطای دیپلم افتخار و نشان درجه یک لیاقت و ارزش­ آفرینی ملی در سه محور سیاسی، اقتصادی و فرهنگی قدردانی خواهد شد.

دریافت اطلاعات و بروشور مراسم در سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت

گزارش جلسه روسای کمیته های جشنواره